Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Хвороби та шкідники огірків

захворювання огіркаНайбільш шкідливі захворювання огірка: несправжня борошниста роса, борошниста роса і різні гнилі. В останні роки до них додалися вірусні хвороби. Не дають спокою і шкідники: попелиці, білокрилка і павутинний кліщ.

Борошниста роса

Якщо на верхній стороні листя з'явилися маслянисті жовтуваті плями, які поступово буріють і засихають, а з нижньої сторони утворюється рясний сіруватий наліт - це ознаки несправжньої борошнистої роси. Уражені рослини можна обробити препаратом ХОМ або бордоською рідиною - 3 обробки, остання - за 5 днів до збору. Для активізації зростання хворі рослини обробляють слабким розчином сечовини (1 г / л). Навіть самі стійкі сорти можуть заражатися  хворобами в різного ступеня. Тому якщо на ділянці торік огірки були заражені несправжньою борошнистою росою, то розсаду для профілактики доцільно обприскати розчином бордоської  рідини або іншими  препаратами, що містять мідь.

   

Проти борошнистої роси (білий борошнистий наліт на верхній стороні листя і стебел) допускається обприскування 0025%-ним топазом - 3 обробки, остання - за 3 дні до збору; колоїдною  сіркою (40 г на 10 л води для теплиць і 20 г на 10 л води для відкритого грунту) - 4 обробки, остання - за 1 день до збору.
При появі білої та сірої гнилі уражені частини стебел присипають товченим вугіллям або крейдою, а хворі плоди видаляють. Рослини обприскують розчином з суміші сірчанокислого цинку (1 г), мідного купоросу (2 г), сечовини (10 г) на 10 л води.

Вірус огіркової мозаїки (мозаїчні плями з бульбашко видними  здуттями на листках) переноситься попелицями. Хворі рослини вибраковують, після роботи миють руки і дезінфікують інвентар.
Основна профілактична міра боротьби з павутинним кліщем - дезінфекція парників і теплиць сірчаними брикетами (60 г на 1 м3). Перед висадкою в теплицю розсаду потрібно ретельно оглянути, заражену ізолювати. Якщо на рослинах виявилася попелиця і білокрилка, огірки обробляють інсектицидами. На присадибних ділянках дозволені препарати: Актеллік, Іскра золота, інтавір, Зета (1 таблетка на 10 л води).

Для захисту огірка від хвороб з успіхом застосовують біологічні фунгіциди. Сучасні біопрепарати Алірін-Б, Гамаір і Гліокладін ефективні проти кореневих гнилей і в'янення, служать відмінною профілактикою борошнистої роси, переноспорозу, альтернаріозу. Їх рекомендується застосовувати в єдиному комплексі за схемою, що передбачає біологічні особливості цих препаратів.
Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved