Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування огірків у відкритому грунті

Вирощування огірків у відкритому грунтіВирощування огірків у відкритому грунті.


Досвідчені городники ніколи не будуть поспішати з посівом огірків у відкритий грунт, і дочекаються, коли грунт буде готовий. Як правило, верхній шар грунту досить добре прогрівається в кінці травня - початку червня. У цей час можна починати сівбу. Огіркову плантацію бажано розмістити на місці, де до цього не вирощувалися гарбузові культури. Кращі попередники для огірка: томати, картопля, капуста, зеленні овочі, боби (крім квасолі).

Вибираємо місце для посадки огірків

Грядки на ділянці краще влаштовувати в захищених від вітру місцях (на південних схилах, біля стін сараїв або теплиць). Ідеальні умови для зростання огірка - на теплих грядках. Для цього за два тижні до посіву вздовж грядки викопують траншею глибиною 0,5 м. Укладають у неї біопаливо (свіжий гній, тирсу, рослинне сміття) шаром не менше 30 см. Поливають гарячою водою з додаванням мінеральних добрив. Зверху засинають родючим грунтом шаром 15-20 см. Сіють тільки тоді, коли температура грунту після саморазогрева опуститься до 25 ° С. Рослини на теплій грядці спокійно може переносити зниження температури повітря до 1-5 ° С протягом декількох діб.
Зазвичай огірки на відкритих грядках висівають рядовим способом з міжряддями 70 см і відстанню між рослинами в рядку 10-15 см. У ретельно пролиті борозенки розкладають насіння, зверху засипають сухою землею і накривають плівкою. Сіяти краще сухе насіння, оскільки воно поступово набухає і проростає при більш сприятливих умовах. Але щоб прискорити проростання, насіння, за винятком оброблених (забарвлених), можна замочити у воді кімнатної температури до накльовування.

   

Після посіву грядки накривають нетканим матеріалом або плівкою до появи сходів. Під укриттям огірки можна вирощувати все літо.
Багато городників вирощують  огірки на грядках  по-старому,  сіючи в лунку відразу кілька насінин. Але останнім часом все більшою популярністю користується шпалерна (колов) культура огірка. Уздовж гряди вбивають кілки висотою 0,5-1 м, до яких зверху кріплять рейки або шпалерний дріт. Висаджують огірки на такий грядці в два рядки. Якщо шпалера низька (до 50 см), огіркові батоги НЕ підв'язують, а акуратно перекладають через рейки на іншу сторону гряди. Рослини вирощують без формування, головний батіг і бічні не прищипують. При високій шпалері (1 м) рослини підв'язують шпагатом (як в теплиці), перекладаючи верхівки батогів через рейку. У цьому випадку видаляють 2-3 нижніх побіги, інші пагони прищипують над 4-5-м листком.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Догляд за посадками огірків

Якщо грунт на грядках з проростаючими  огірками  потрібно постійно підтримувати в пухкому стані (земляна кірка заважає їм вбирати вологу), то під дорослі огіркові рослини краще підсипати пухкий грунт, щоб не пошкодити кореневу систему, що знаходиться в поверхневому шарі.

Поливати посадки потрібно рясно, до повного промокання грунту на грядках, теплою водою і краще ввечері.

З середини серпня різкі перепади нічних і денних температур уповільнюють зростання огіркових батогів і зав'язі. Тому на ніч поверх рослин треба накидати укривной нетканий матеріал або плівку. У тунелях під дугами плівку краще не знімати повністю, а відкривати на день з одного (підвітряного) боку. Кількість і обсяг поливів в кінці літа слід скоротити, оскільки перезволожені холодні грунти сприяють ураженню рослин кореневими гнилями. Дуже важливо збирати врожай вчасно, не даючи переростати огірку , так як затримка зі збором плодів призводить до всихання наступних зав'язей.

Кращі сорти

Серед бджолозапильних огірків найбільш популярні сорти з жіночим типом цвітіння (вони більш врожайні): « Фермер», «Лорд», «Азбука», «Жолудь», «Капітан», «Компас», «Теремок», ін.) Але для якісного запилення до них треба підсівати сорти, що утворюють велику кількість чоловічих квіток (пустоцвітів). Селекційні фірми в пакетики основних бджолозапильних гібридів вкладають пофарбоване насіння запилювачів. На таких пакетиках є спеціальний символ - жовте насіннячко в рожевому квадраті і текст «пофарбоване насіння - запильник».

На відкритих грядках вирощують холодостійкі сорти огірків і гібриди (« Анюта», « Балалайка», «Буревісник», «Буян", «Гепард »,« Зелена хвиля »,«Карапуз », «Козирна карта», «Коник» «Салтан»,«Стрекоза »,«Три танкісти ", «Хіт сезону»). Можна висадити і сорти «Витончений», «Здоровань», «Каскад», «Універсальний»  та ін

Подібні статті

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved