Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 
 

 

Збір врожаю та зберігання огірків


Збір врожаю та зберігання огірківПерший збір огірків, посіяних насінням у відкритий грунт, починається в середині липня. У розпал плодоношення огірки бажано збирати через день-два, пам'ятаючи, що чим частіше збирають плоди, тим вищий урожай цієї культури.  

 Збирати зеленці краще рано вранці, коли огірочки тугі і краще зберігаються. Знімати зеленці слід обережно і вміло, натискаючи великим пальцем на плодоніжку, а краще зрізуючи їх ножем. При цьому, ні в якому разі не можна піднімати або перевертати огіркові батоги: вони дуже ламкі і легко ушкоджуються при зриванні плодів.
 



Одночасно зі збором товарних плодів видаляють і всі нестандартні або хворі зеленці, так як вони тільки затримують формування здорових огірків. Остаточний збір огірків проводять після першого заморозка, приблизно на початку вересня.

Огірки швидко втрачають смакові та товарні якості, в'януть і псуються. Зібрані плоди можна зберігати при температурі повітря від 7 до 12 ° С не більше 15 днів. Для вдалого консервування полежалі огірочки вже, як правило, не годяться.

   

Зберігання огірків

Зберігання огірків

Забирають огірки кожні 2-3 дні, не допускаючи переростання плодів. Вони хороші, коли дрібні, хрусткі, з ніжними насінням. Їх зрізають або обережно обривають, не ушкоджуючи батоги. Залишені на ліані перерослі плоди затримують зростання зав'язей, що знижує врожайність. Зазвичай у відкритому грунті з однієї рослини збирають 3-3,5 кг. Всі ми стикалися з гіркими огірками. Чому вони гірчать? Наукою доведено, що гіркота обумовлюється вмістом у огірках особливої ??речовини, зосередженого під шкіркою. Це спадкова ознака, частіше виявляється у старих сортів. Проте трапляється, що гіркота виникає через сухість грунту і повітря, низької температури при сонячній погоді, нестачі харчування, в умовах, коли з-за несприятливої ??погоди затягується зростання зав'язей.

Свіжі огірки у відкритій тарі при кімнатній температурі зберігаються нетривалий час, вони в'януть і псуються. Зібравши плоди, не мийте їх, вони швидко зів'януть. Краще зберігати їх у прохолодному місці, уклавши в невеликі коробки, вистелені поліетиленовою плівкою, яка створює підвищену вологість і перешкоджає старінню. Можна зберігати огірки в холодильнику, склавши в поліетиленові пакети і залишивши відкритими. У такому вигляді вони добре зберігаються близько двох тижнів. Стільки ж вони не псуються і при кімнатній температурі, якщо кожен обернути тонкою поліетиленовою плівкою. Свіжі огірки добре зберігаються в банці з хріном. Спочатку трилітрову банку слід прожарити в духовці з відчиненими дверцятами. Огірки прямо з грядки промити в теплій кип'яченій воді, обсушити на рушнику. На дно банки покласти дрібно нарізаний хрін шаром 2 см, заповнити огірками і закрити пластмасовою кришкою, витриманою кілька хвилин в окропі. Зберігати в темному прохолодному місці. Ще один старовинний спосіб. Трилітрову банку прожарити, помістити в неї свічку і заповнити свіжими огірками. Мити їх не треба, достатньо протерти сухою ганчіркою. Коли банка буде заповнена, запалити свічку і дати їй погоріти 10 хвилин. Потім закатати банку залізною кришкою і зберігати в прохолодному місці. Взимку огірки будуть, немов щойно з грядки.

Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 



 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved