Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Вирощування пекінської капусти

пекінська капустаПекінську капусту   на Сході вважають джерелом  довголіття - в ній міститься велика кількість  амінокислоти яка, розчиняють  чужорідні білки, чистять кров. Ще вона підвищує опірність організму  зміцнює серцево-судинну систему, налагоджує травлення. Вітаміни в капусті цього виду зберігаються дуже довго - практично всю зиму. Але пам'ятайте  сама користь - не в ніжних листках, а в щільній  білій  частині  її основи.


Де садити пекінську  капусту


Високий урожай пекінської капусти можна  отримати на добре освітленій  сонцем ділянці з родючим і пухким грунтом. Якщо буде невелике затінення, то тоді головне, щоб грядки були добре  захищені  від  вітру. Восени бажано внести в грунт перепрілий  гній, компост, а навесні -комплексне мінеральне добриво.
Вирощувати пекінську капусту  можна не тільки в відкритому грунті, але і в теплицях парниках . Під плівковим   укриттям  зазвичай висівають листкові  форми капусти (перший урожай  можна  отримати вже через 20-25 днів).


розсада пекінської капустиЯк виростити розсаду пекінської капусти


Пекінську капусту вирощують і через  розсаду (на грядку її можна висаджувати кілька разів), і посівом насіння у відкритий  грунт (насіння загортають на глибину 1-1.5 см). До формування качанів проходить 45-50 днів. Тому, щоб отримати  ранній урожай пекінської капусти у відкритому грунті, насіння на розсаду потрібно посіяти в середині  квітня  а розсаду висадити на грядки в першій  половині травня (якщо холодно, можна зробити  тимчасове плівкове укриття). Остання  партія розсади повинна зявитися  на грядках не пізніше першої декади серпня.
Капуста цього виду погано переносить пересадку, тому розсаду краще вирощувати в торф'яних горщиках або висаджувати з більшоб  грудкою землі, щоб менше травмувати  корені. У відкритий  грунт насіння сіють у середині липня - більш ранні посіви не приносять результату (капуста зацвітає, не утрудняючи себе формуванням качанів).

   

Особливості догляду пекінської капусти


Через тиждень після висаджування розсади рослини потрібно підгодувати азотним  добривом , а на початку формування качанів - повним мінеральним добривом,
Ця капуста потребує регулярних поливів  протягом усього вегетаційного періоду, адже нестача вологи може призвести до того. що вона може зацвісти. Потреба пекінської капусти в поливах зростає під час формування качанів. Але потрібно пам'ятати, що зайва волога теж шкідлива - корені можуть загнити.


Збирання  та зберігання врожаю пекінської капусти


Збирати  листові форми пекінської капусти  починають, коли висота листя досягне  10-12 см, качанні форми – коли листя складаються в повноцінний качан. (Через 1,5 місяці після висадки розсади). Цікаво, що листя капусти залишається ніжним,  навіть якщо їх довжина становить 40-45 см.
Зберігають пекінську капусту  в підвалах або в ящиках на утеплених балконах. У будь-якому випадку  температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 0 ° С: підморожені качании загнивають. Кожен качан бажано завгорнути  в газету або харчову плівку.

 

Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved