Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 
 

 

Особливості вирощування перцю

посів перцюПосів перцю

Як тільки мине загроза заморозків і встановиться тепла погода (як правило, з середини травня до середини червня), розсаду можна висаджувати на постійне місце. Вирощування рослин в теплиці з підігрівом дає можливість не так залежати від примх погоди і значно продовжити термін плодоношення. За 2-3 тижні до висадки приступаємо до  загартовування  розсади: обмежують полив і знижують температуру повітря вдень до 20-22 ° С, вночі до 16-18 ° С. Висаджувати рослини краще в другій половині дня, попередньо рясно поливши  кожен кущик. Дуже важливо , щоб посадки в цей час не потрапили під  дію низьких  (10-13 ° С) температур, оскільки при температурі повітря нижче 13-15 ° С ріст перцю сповільнюється, а при температурі нижче 10 "С - припиняється.

Щільність посадки перцю  на грядці залежить від габітусу рослин. Низькорослі (40-60 см) сорти з компактними щільними кущами висаджують до 6-8 рослин на 1 м2 площі. Їх можна використовувати і для ущільнених посадок (посадка двох рослин в одну лунку або підсаджувати  до іншої культури (томату) Щільність посадки среднерослих (60-80 см) сортів - .. 3-4 рослини на 1 м2 Рослини високорослих (100 і вище см) сортів, що мають потужні розлогі кущі, не можна висаджувати більше 2 штук на 1м2

Не варто вирощувати в теплиці разом солодкий і гострий перець. Під час запилення при попаданні пилку гострого перцю на квітки солодкого плоди солодкого перцю набувають пекучого смаку.

   


підживлення перцюАгротехніка вирощування перцю


Формування рослини

У парниках і під дугами у відкритому грунті перець формують у три стебла. З основного стебла (штамба) видаляють всі пагони, а після першого розгалуження стебла для кращого провітрювання та  освітлення видаляють пагони, що відплодоносили  і спрямовані всередину рослини. Рослини обов'язково потрібно  підв'язати, щоб вони не зламалися під вагою плодів. Низькорослі перці просто підв'язують до кілочків. Сорти « Фунтик »,« Чардаш »і« Юнга »не вимагають формування.

Підживлення перцю

Перший раз перець після висадки підживлюють через два тижні, потім підгодівлі проводять регулярно через 10-12 днів залежно від стану рослин. В якості підгодівлі використовують як мінеральні (15-20 г аміачної селітри, 30-40 г суперфосфату, 25-30 г сірчанокислого калію або  50-70 г комплексного добрива на 10л води), так і органічні добрива (0,5л  гранульованого пташиного посліду  на 10л води). Мінеральні й органічні підкормки краще чергувати. В період бутонізації для кращої закладки і розвитку  квіток збільшують  дозу азотних добрив, а в період утворення плодів  для підвищення активності  кореневої  системи - дозу фосфорних.В період вегетації  грунт повинен отримувати достатню кількість кальцію, брак якого призводить до вершинної  гнилі плодів. Щоб уникнути цього, проводять некореневі підгодівлі 0,2%-ним розчином кальцієвої селітри.

Подібні статті

 

Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved