Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Меліса лікарська

Вирощування та догляд

меліса лікарськаТрав'янистий багаторічник висотою до 80 см цвіте на другий рік життя. Вся надземна частина рослини має сильний лимонний аромат. Молоде листя і пагони - хороша приправа до супів , овочевих і рибних , а також солодких страв . Сушені листя і суцвіття входять до складу зміцнювальних і заспокійливих чаїв. Мелісу дуже люблять бджоли , на яких вона діє заспокійливо, нею навіть обкурюють вулики перед вилученням з них сот.


Сорти меліси


' Дозя ' , 'Перлина' , ' Ісидора ' , ' Кадриль ' , ' Лада ' , ' Лимонний аромат ' , ' Лимонний бальзам ' , ' Лимонний чай ' , ' Свіжість ' .


Умови вирощування меліси


Це холодостійка , невибаглива рослина краще зимує під легким укриттям. Віддає перевагу родючим , досить зволоженим грунтам . Добре росте на сонячних ділянках . Може рости на одному місці до 20 років , але в суворі зими вимерзає .
Розмножують мелісу посівом насіння в грунт ( або через розсаду )  і діленням куща. Насіння меліси сіють навесні в прогріту землю , попередньо змішавши їх з піском. Сходи проріджують , залишаючи відстань між рослинами 25-30 см. На розсаду мелісу сіють в кінці березня. Сходи з'являються через 3 тижні. У фазі двох справжніх листочків сіянці пікірують . Розсаду у віці 60 днів висаджують у грунт , коли мине загроза заморозків. Кущі ділять навесні або ранньою осінню . Перед посадкою на гряду вносять органічні  добрива ( компост , перегній ) з розрахунку 3-4 кг на м2. Для отримання відводків пагони куща на початку червня пригинають і присипають землею . Після утворення на них коренів відводки відрізають і розсаджують на постійне місце.

Догляд


У перший рік життя рослини ростуть повільно , тому їм необхідні ретельні прополки , полив і підживлення. На другий і наступні роки підгодівлі потрібні навесні і після зрізки зелені. На зиму грунт під : рослинами краще замульчувати листям , тирсою або перепрілим компостом.


Хвороби та шкідники


У дощові роки уражається іржею та білою плямистістю. Хворі пагони меліси зрізають. Заходи профілактики : розріджені посадки , знищення рослинних залишків , своєчасні прополки ,сівозміна.


Збирання і зберігання врожаю меліси


Зрізати пагони меліси краще перед початком цвітіння - в цей час аромат найбільш сильний. Зрізані листя швидко буріють , тому їх треба відразу використовувати або висушити в тіні при температурі не вище 35 ° С , розклавши тонким шаром. Висушену масу зберігають у щільно закритій тарі.

 

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved