Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Вирощування овочів взимку

Чи треба говорити про те, як приємно подати взимку до столу страви, загарніровані або прикрашені апетитними дольками свіжих, тільки що з «грядки» огірків і помідорів, зеленими гілочками петрушки, селери, кропу. І красиво, і смачно, і корисно для здоров'я. А головне - це доступно всім. При бажанні в домашніх умовах можна виростити і овочі, і зелень. Займатися «городництвом» в зимовий і весняний час найкраще в кімнаті з вікнами, що виходять на південь, південний схід і південний захід, де багато світла і тепла. Якщо ж забезпечити рослинам додаткове штучне освітлення, постійний приплив свіжого повітря і належний догляд, непоганий урожай виросте в будь-якій кімнаті.
Вирощувати овочі рекомендується в дерев'яних ящиках, довжиною 40-50 см, шириною 20-25 см біля основи і до 30-35 см у верхній частині, висотою 12-15 см. Для виготовлення таких ящиків підійдуть дошки 20-40-міліметрової товщини. На дно ящика кладуть дренаж - невеликі шматочки червоної цегли, гравію, крупного піску, краще річкового, і засипають поживним грунтово-торф'яним грунтом.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

На південному вікні ящики можна розмістити в два і три яруси. Для цього роблять полиці. Між ящиками залишають просвіти в 30-40 см для вигонки зелені.

Вирощування овочів взимку - непросте завдання, з яким  можуть впоратися тільки справжні любителі  овочівництва. Рослини в зимовий період  вимагають особливого догляду, так як світловий день взимку значно коротший, ніж влітку, і для росту і повноцінного розвитку рослин необхідно додаткове освітлення. Приміщення, в якому Ви плануєте вирощувати овочі взимку, повинно бути добре захищене від холоду і протягів, а вологість повітря в приміщенні повинна бути більш високою, ніж у літній час, з причини того, що нагрівальні прилади роблять повітря надзвичайно сухим.
У зимовий час деякі види овочевих культур можна виростити вдома. У домашніх умовах вирощують огірки, томати, солодкий перець, цибулю, а також багато видів зелені. Вирощування овочевих культур взимку в домашніх умовах можна робити декількома способами. Розглянемо деякі з них.


Овочі  в грунті на підвіконнях.

вирощування овочів на підвіконняхДля вирощування овочів на підвіконнях підійдуть приміщення, вікна яких виходять на південь або південний схід, в таких приміщеннях сконцентрована найбільша кількість денного світла, що благотворно впливає на розвиток рослин. Вирощування овочів в зимовий час року припускає використання ламп денного світла, які прискорять процес фотосинтезу в листках і, як наслідок, сприяють швидшому росту рослин. При недостатньому  освітлення рослини будуть слабкими і перестануть плодоносити.
Зимове вирощування овочів можливе тільки з використанням поживного грунту, насиченого всіма необхідними для росту рослин мікроелементами.
Розсаду овочів для вирощування в зимовий час зазвичай садять або у великі ящики, або кожна рослина садиться в окремий квітковий горщик. Грунт для вирощування овочевих культур повинна бути легкою і родючою, щотижня необхідно виробляти підгодівлю рослин. В даний час розроблено безліч добрив, що стимулюють ріст овочевих культур в зимовий період.
Особливу увагу варто приділити поливу овочевих культур, що ростуть на підвіконні. Важливо поливати рослини регулярно, однак полив повинен бути помірним. При рясному поливі відбувається застій вологи в ящиках або горщиках, в яких ростуть рослини, що в підсумку веде до загнивання кореневої системи рослин. Варто звернути увагу і на вологість повітря в приміщенні. Так як взимку приміщення обігріваються опалювальними приладами, рослини дуже швидко витрачають накопичену вологу. У зв'язку з цим рекомендується регулярно зволожувати повітря в приміщенні за допомогою пульверизатора.
Для вирощування в домашніх умовах краще використовувати невисокі сорти рослин. В даний час пропонується досить великий вибір огірків, помідорів, перцю, які можна вирощувати вдома.

Вирощування огірків, помідорів буряка, петрушки перцю та кропу на підвіконні

Овочі на гідропоніці

Овочі на гідропоніціГідропоніка - це метод, за допомогою якого можна вирощувати різні рослини без використання грунту. Замість землі для вирощування овочевих культур використовується рідкий живильний розчин, який забезпечує рослини всіма необхідними живильними речовинами. Вирощування рослин на гідропоніці - це менш трудомістке заняття, ніж вирощування рослин в грунті, так як не потрібна  постійна підгодівля і полив рослин.
Гідропоніка має ряд переваг перед  традиційною системою вирощування рослин.
По-перше, завдяки використанню розчину рослини не страждають від перезволоження або пересихання. По-друге, рослини позбавлені від захворювань, які передаються через грунт, а також від нападу грунтових шкідників. І, по-третє, вирощування овочів взимку за допомогою методу гідропоніки дозволяє отримати багатий врожай багатьох овочевих культур, завдяки вмісту в розчині всіх необхідних поживних елементів.


Зимове вирощування овочів у теплицях

Зимове вирощування овочів у теплицяхЗимове вирощування овочів у теплицях дозволяє зібрати достатньо великий урожай. У тепличних умовах навіть у самому суворому кліматі можна виростити огірки, томати, кабачки, редиску, цибулю, спаржу, а також багато сортів зелені. Головним завданням садівника є правильне обладнання зимової теплиці. Розглянемо докладніше, які види зимових теплиць застосовуються при вирощуванні рослин.
Теплиця з нижнім підігрівом - це найбільш популярна серед українських  садівників теплиця зимового типу. Її особливість полягає в тому, що опалювальна система теплиці проходить під землею, тобто безпосередньо під грядками з посадженими овочами. Важливо правильно спланувати систему опалення в подібній теплиці, щоб уникнути промерзання грунту.
Вирощування будь-яких овочів взимку рекомендується проводити на високих грядках, завдяки цьому можна уникнути промерзання грунту. Для обігріву теплиць використовуються печі. Найчастіше садівники застосовують печі, які топляться дровами або вугіллям, рідше застосовуються електричні печі, так як вони дуже дорогі для повсякденного використання.
Теплиці з верхнім підігрівом. Особливістю даного типу теплиці є те, що вирощування овочів взимку відбувається у великих лотках або контейнерах. При вирощуванні в теплиці великих овочів лотки розташовуються на землі, а між ними проходять опалювальні труби. Лотки з дрібними овочами або зеленню підвішують під лампи денного світла, від яких рослини отримують достатньо тепла.


Особливості обладнання зимових теплиць

Який би тип зимової теплиці Ви не вибрали, необхідно звернути увагу на те, як виготовлена сама теплиця. Зимові теплиці зазвичай виготовляються зі скла або полікарбонату. Необхідно звернути увагу на товщину стінок теплиці: якщо це полікарбонат, то товщина стінок повинна бути не менше 6 мм, якщо теплиця виготовлена зі скла, то рекомендується використовувати подвійний склопакет.
Також важливо перевірити, щоб всі стики і кути парника були герметичними, без зазорів, щілин та тріщин, завдяки цьому в теплиці буде підтримуватися постійна температура повітря, і рослинам не загрожуватимуть заморозки. Для додаткового обігріву, крім печей, можна використовувати термореле та каміни.
Особливу увагу слід приділити системі освітлення теплиць. У зимовий час на більшій частині території Росії настає короткий світловий день і сонячного світла для повноцінного розвитку рослин недостатньо. Вирощування овочів в зимовий час припускає оснащення теплиць потужними лампами денного світла, такі лампи служать не тільки джерелом світла, але і є додатковим джерелом для обігріву рослин.
Вентиляція також є важливим елементом оснащення теплиці. Можна продумати систему вентиляції за допомогою облаштування кватирок і дверей на протилежних стінах теплиці. Якщо дозволяють фінансові можливості, то рекомендується провести вбудовану систему вентиляції, яка забезпечить постійну циркуляцію повітря в приміщенні.
Вирощування різноманітних овочів взимку в теплиці неможливо без пристрою надійної системи зрошення. Правильно обладнана система зрошення створить сприятливий мікроклімат для росту і розвитку овочевих культур. Для теплиць зазвичай використовують системи  краплинного і щілинного зрошення рослин.
Післямова
Вирощування овочів взимку - заняття клопітке і трудомістке, проте яку насолоду отримуєш, коли посеред суворої української  зими зірвеш свіжий огірочок з підвіконня або набереш цілий кошик стиглих томатів із зимової теплиці.

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved