Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Тепличне господарство


тепличне господарствоРозглядаючи можливості розвитку власного бізнесу, хочемо відзначити, що як не дивно це прозвучить, більшість ідей для малого бізнесу не є чимось новим і супер оригінальним, насправді все нове це добре забуте старе. Але при цьому навіть начебто заїжджена і не дуже популярна ідея може стати «золотою жилою» для людини, яка дійсно вкладе в неї душу.
Теплиця своїми руками. Дешево. Практично!
Мова піде про вирощування продукції овочівництва і не просто овочівництва, а вирощування в закритому грунті, тобто тепличному господарстві. Відразу обмовлюся, що при правильній організації та дотриманні певних технологічних циклів, одна теплиця цілком реально може приносити до 3 урожаїв на рік, при цьому асортимент вирощуваної продукції можна, змінювати. Вартість повноцінного автоматичного тепличного комплексу західного зразка перевалює за сотні тисяч доларів, аналоги вітчизняного виробництва, правда без електроніки дешевше, але теж дорогі і навряд чи підійдуть починаючому бізнесменові. В якості альтернативи такі тепличні комплекси цілком під силу побудувати самостійно.

Добавить свое объявление
Загрузка...


В якості вихідного матеріалу для будівництва тепличного господарства можна використовувати метал або дерево, останнє більш привабливим, у зв'язку з меншою вартістю, а якщо є поруч ліс, то взагалі обійдуться практично задарма. Тим більше для будівництва власної теплиці підійдуть і тесані колоди в якості несучих конструкцій, і обрізна дошка в якості перемичок. Спорудження самої теплиці хоч і досить тривалий процес, але впоратися з ним зможе кожен бажаючий. Для початку робимо розмітку, закопуємо несучі опори (як правило, несучі опори закопують в три ряди два з по краєм і по центру), в землю. Вриватися необхідно на досить велику глибину 1,5-2 метра (великі навантаження теплиці забезпечені) і оббиваємо конструкцію перемичками. Власне теплиця майже готова, зверху теплицю вкривають плівкою (вона буває різної товщини бажано брати більш товсту, але прозору). Варто відзначити, що найбільш ефективний варіант це використання двох плівок, тобто теплицю накривають двома кулями плівки таким чином, що б між шарами вийшла повітряна подушка в 4-5 см. Такий прийом дозволяє уникнути появи конденсату, що дуже не люблять багато культур, плюс забезпечує відмінну теплоізоляцію.

Власне будівництво самого тепличного комплексу і є основний етап реалізації малого бізнесу, далі йдуть звичайні агротехнічні прийоми з вирощування культур. В якості основних овочів вирощуються в теплицях, безумовно, виступають томати та огірки, але крім того чудово відчувають себе в теплицях і редис, перець, баклажан, а також цибуля на перо, петрушка, кріп. Останні культури цілком добре переносять похолодання і можуть вирощуватися круглий рік. Що саме вирощувати вирішувати Вам, ринок готовий прийняти від Вас будь-яку продукцію і можна впевнено стверджувати, що свого покупця Ви точно знайдете, особливо якщо задумати про постачання екологічно чистого продукту, докладніше про це можна почитати в ідеї для малого бізнесу про здорове харчування.


На початку подібного бізнесу варто звернути увагу на якість насіннєвого матеріалу, насіння одна з основ і від їхньої якості залежить майбутня врожайність і як не разюче якість продукції. Використання якісного насіннєвого матеріал це як мінімум 50% від майбутнього врожаю, так, що радимо купувати якісну продукцію з відповідними сертифікатами. Варто відзначити, що на таке насіння є навіть гарантія і якщо схожість у насіння погана, сміливо йти до магазину з вимогою повернути гроші, постачальники не йдуть на конфлікт і проводять заміну, то ж правило працює і на плівку, у якої є гарантій термін експлуатації, як правило, 2-3 сезони.

Теплиця вигідна навіть при ранньовесняних посадках, ще там розсаду можна вирощувати (можна звернути увагу скільки на ринках її продає людей).
Але на розсаду акцент не потрібно робити - вигода хороша, тому багато туди переметнулись - = "вихлопу" мало буде.
Огірки гарні в теплиці дуже ранні і дуже пізні - можна погуляти по ринкам, придивитися як змінюється ціновий діапазон і як ростуть ціни.
Повністю опалювати 10 соток - дороге задоволення, шукай альтернативу. Припустимо поки розсада в склянках в маленькій, добре опалюваній теплиці підростає, у великі сій редис, рядами через кілька днів - щоб урожай одразу не довелося прибирати, потім, коли час прийде розсаду пересаджувати, висмикують редис, на це місце садиш огірки, поки огірки підростають , збираєш редис, ці місця засаджують зеленню.
Огірки збереш, сей сидерати - земля оздоровлюється. Сидерати приспіли - культівіруешь всю зелену масу, нехай в землі перепріває. Потім на осінь можна другий урожай огірки сіяти, до нового року зелену цибулю та кріп-петрушка-кінза. Ну і т.д.
В принципі це не найскладніша, та й не найпростіша схема ведення тепличного господарства ....
До речі, не варто робити акцент на зимові овочі - можна багато витрачати енергоресурсів, а в підсумку опинитися біля розбитого корита.Краще зробити ставку на ранньовесняні культури - нехай ціна на огірки дешевше, ніж у лютому, але все одно дорожче, ніж на грунтові.
Не варто забувати, що в городах до липня у відкритому грунті огірки вже згоряють, знову на них ціна трохи піднімається. А якщо вирощувати їх під дахом, на них менше вологи (роси) падає, борошнистій  росі ніде розмножуватися - вона вологу любить.

Необхідно також обов'язково передбачити систему поливу.
Перш ніж почати ведення тепличного бізнесу, необхідно продумати ринок збуту.
А то на оптові  ринки можуть не пустити "перекупники", а на ринку багато продати не вийде.Наприклад, ті ж огірки дозрівають швидко. І наостанок,  я б не починав з великих масштабів. Варто спробувати виростити невеликий урожай. А якщо все складеться добре, от тоді і можна розширюватися. Не варто забувайте, що при правильному догляді можна виростити врожай на меншій площі вдвічі більший.
На завершення скажемо, що бачили достатньо велику кількість процвітаючих невеликих тепличних господарств і в кожному з них працюють аж ніяк не агрономи, а звичайні люди, які самостійно читають анотації до препаратів і добрива, консультуються з виробниками насіння, які з задоволенням надають всю інформацію за технологією вирощування окремих сортів. І практика показує, що ця ідея малого бізнесу цілком спроможна, і може приносити 200-300% рентабельності своєму власникові.

«Не святі горщики ліпили» - говорить одне прислів'я, так і той хто шукає, завжди зможе реалізувати дану ідею вимагає мінімальних витрат і здатну реально повернути вкладення за один урожай.

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved