Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 Як позбутися пирію

Як позбутися пиріюЯк позбутися від пирію


Ця трава дуже знайома кожному городникові і садівникові, тому що шкідливіше і нахабніше немає бур'яну на ділянці. Прополка, перекопування, підкошування , як би ретельно не виконувалися, повністю не очищають грунт від пирію. Через тиждень-другий, дивись, листя пирію знову з'явилося. Особливо багато пирію буває там, де посаджена картопля і тут проти нього дієва тільки прополка і неодноразове підгортання.


Боротьба з пирієм

   

На ділянках зазвичай докучає самий звичайний пирій повзучий. Повзучим його називають тому, що кореневище у цього пирію розповзається в усі сторони, засмічуючи все нові і нові окультурені площі. Навіть невеликий відрізок кореня, попавши в землю, з часом розростається вшир, тим самим, засмічуючи ділянку. У народі його іноді називають "собачий зуб", "пирнік", за його  здатність проколювати все, що знаходиться на його шляху.
Боротьба на ділянці з цим злісним бур'яном полягає в глибокому  перекопуванні засміченої ділянки, що призводить до удушення бур'яну глибоким  закладенням його в грунт, так як він з великою глибини не сходить. Перекопування треба проводити рази чотири за рік. При цьому весняне перекопування не надто ефективне, так як ми ще й розмножуємо його, розрізаючи кореневища на частини, а вони молоді і відразу починають рости.


Як знищити пирій


Найкраще весняне перекопування проводити вилами  вилами з широкими зубами, тоді кореневище НЕ поріжеш, та й вибрати його легше, коли він цілісний. Більший результат приносить перекопування ранньої осені, так як старі коріння відмирають, і порізані коріння за зиму перегниють. Ретельна вибірка його коренів також скоротить врожай пирію в городі чи в саду.

Можна цей бур'ян мучити посівом трав, які будуть його пригнічувати. Осінь після збирання врожаю, наприклад, сіяти в городі сидерати: гірчицю, жито, фацелію. Їх насіння можна купити в спеціалізованих магазинах.

Мучити бур'ян можна і хімічною обробкою препаратом Раундап, де є така можливість, але, проводячи обробку цим гербіцидом треба бути дуже обережним, щоб він не потрапив на прилеглі культурні рослини. Інакше разом з пирієм знищимо і їх.

Пирій настирливий і злісний бур'ян, боротьба з ним вимагає чимало фізичних сил, але наполегливість по знищенню його на ділянці приведе до позитивних результатів. Ну а далі треба намагатися  відрізати всі шляхи його до вашого саду або городу і тоді перемога буде за Вами.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved