Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Висадка розсади помідорів у відкритий грунт.

Висадка розсади помідорів у відкритий грунт.Висаджують помідори рядовим способом під шнур. На 1 м2 розміщують 4-6 рослин, на високородючих грунтах густіше на менш родючих - рідше. Схема посадка 70х50, 60х50 см для високорослих сортів, 60х35. 70х30 для низькорослих.

Кремезну розсаду садять вертикально в лунки до сім'ядольних листочків, в борозни глибиною 12-15 см, присипаючи грунтом частину стебла з 2-3 листям.

Висадка  розсади помідорів у відкритий грунт

Якщо в теплиці немає обігріву, і поки не встановилася тепла погода, ящики розсадою можна виставляти туди тільки на день (для загартування) і забирати на ніч.До посадки  приступають, коли нічна температура в теплиці перестане опускатися нижче 8 ° С. Щоб зрозуміти, чи прийшла пора висаджувати томати у відкритий грунт, треба виміряти градусником температуру грунту на глибині 10-15 см. Якщо температура вище 10 ° С, можна садити.

Короткочасне похолодання до 0 ° С загартована розсада може перенести без втрат, якщо напередодні  рясно полити рослини. У разі ж загрози подальшого зниження температури рослини краще додатково вкрити нетканим матеріалом.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Непереросшу розсаду висаджують вертикально, засипаючи грунтом тільки земляну грудку, що дає їй можливість швидко розвиватися. Посадка «лежачи» - вимушений захід(див малю), так висаджують перерослі  або сильно витягнуті  рослини, у яких коренева система недостатньо розвинена і може не впоратися з подачею потрібної кількості вологи в надземні органи. Приживлюваність таких рослин погана і, як правило, перші бутони у них опадають. До того ж на багатих  органікою грунтах лежачі рослини схильні до «жирування»: стебла і листя розростаються на шкоду квіткам і плодам.

Високорослі сорти в теплиці краще висаджувати у два ряди з відстанню між рядами 50 см, а між рослинами в ряду - 45-50 см (2,5-3 шт на 1 м2.). Низькорослі сорти досить розміщувати на відстані 35-40 см один від одного (3-4 шт. На 1 м2), карликові сорти витримують загущення до 5-6 рослин на 1 м2.

Якщо грунт добре підготовлений і пухкий, лунки роблять посадковим колом, розсаду розкладають у лунки, після чого їх заливають водою і, засипаючи їх грунтом, щільно обжимають її навколо рослини. При такому способі витрата води мінімальна - 200-300 см3 на рослину. Якщо немає труднощів з водою, лунки роблять лопатою чи мотикою і витрачають на рослину 0.5-1 л води.

   

Формування рослин томата (пасинкування)

Томати звичайні формують в одне стебло. Щоб посилити утворення плодів і прискорити їх дозрівання, необхідно систематично видаляти пасинки - молоді пагони, які утворюються в пазухах листя (на малюнку показані відірвані пагони). Якщо цього не робити, то весь зріст піде у листя і пагони, а не в квітки і зав'язі.

Пасинкування

 Наблизити або віддалити початок плодоношення можна завдяки  формуванню  рослин. Основну ідею цього процесу можна сформулювати так: чим менше залишається на рослині пагонів, тим раніше дозрівають плоди і тим їх буде менше, чим більше пагонів, тим більшу площу займає рослина, урожай томатів більший , але плоди дозріють пізніше.

У теплиці і ндетермінантні (з необмеженим ростом стебла) томати формують, як правило, в одне стебло, залишаючи 7 квіткових кистей .Можна залишити тільки один нижній пасинок з одною квітковою  кистю, а всі інші пасинки з пазух листя і від коріння видалити (коли вони досягнуть довжини 8 см).

Детермінантні (з обмеженим зростанням основного стебла) томати в теплиці і у відкритому грунті можна формувати двома способами:

1) з постійним перекладом точки зростання на основне стебло після формування другої кисті, залишаючи на бічних пагонах по 2-3 кисті .
2) залишаючи на основному стеблі два додаткових пасинки з одною кистю  і листом після неї

Супердетермінантні  (карликові) сорти у відкритому грунті не формують. На початку серпня верхівки стебел необхідно прищипнути  і видалити всі незав'язані  плодові кисті, щоб прискорити дозрівання  плодів що залишилися.

Пасинкування краще проводити вранці, коли у рослин високий тургор (наповнення вологою). Щоб уникнути зараження вірусними хворобами пасинки не обрізають, а обламують вбік так, щоб на пальці не потрапив сік рослини.

Пасинкування помідорів відео онлайн

Також регулярно видаляють пожовкле нижнє листя і листя з ознаками хвороби.  

Коли на стеблі розвинеться 6-7 плодових кистей, ріст рослини вгору зупиняють, обламуючи верхівку стебла вище останньої кисті. З'являються нові квіткові кисті систематично видаляють, залишивши для дозрівання 7-8 кистей. Таке
формування буде сприяти більш швидкому дозріванню помідорів та їх гарним товарним якостям.
Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2011 Кobzar All Rights Reserved