Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Захист рослин від колорадського жука.

Захист рослин від колорадського жукаНародні засоби і способи боротьби з колорадським жуком

Культиватор своїми руками.

В даний час в якості народних засобів боротьби з колорадським жуком широко використовуються рослини або водні настої і відвари різних їх частин  які відлякують або ж згубно діють на шкідника. Так, у рослинах томата глікоалкалоїд томата служить харчовим детерентом (інгібітором харчування) або навіть отрутою для колорадського жука.Описано також інсектицидну дію каренової кислоти з квіток соняшнику, виділений інгібітор харчування абсінтін з полину. Встановлено, що є токсинами для колорадського жука капсанцін, барвник червоного перцю, і нікотин з рослин тютюну. Відлякуючу дію на колорадського жука мають боби і часник.
Для успішного використання народних засобів і способів боротьби з колорадським жуком необхідно при їх вживанні виконувати ряд найпростіших вимог.

   

1). Обробляти посадки рекомендується в теплу (при температурі 18-25 ° С), безвітряну погоду, вранці після висихання роси або ввечері до її появи. Рослинними препаратами краще обприскувати у вечірні години, так як на сонці вони швидше втрачають свої інсектицидні властивості.

2). Робочі розчини необхідно готувати за 1-3 години до обприскування. Для кращого їх прилипання до них додаються зелене (калійне), господарське мило, рідке мило або пральний порошок. Зазвичай 20-40 г на 10 л розчину. Попередньо настругати і розвівши мило в банці з водою, вливати їх у робочий розчин.

3). Обробку настоями і відварами повторюють через 5-10 днів у міру необхідності. Останнє обприскування проводять за 20 днів до збирання врожаю.

4). Невикористані повністю розчини, відходи приготування рослинних препаратів, знищують у віддаленому місці, зливаючи і кидаючи в ями з обов'язковим закопуванням.


Народні способи боротьби з колорадським жуком


1. Навесні, як тільки просохне грунт на ділянці, в невеликій кількості висадити пророщену картоплю. Жуків, які зберуться на ранніх сходах картоплі, збирають і знищують (спалюючи або роздавлюючи).

2. За тиждень-два перед посадкою картоплі на городі виривають кілька ямок глибиною до 10 см. Землю навколо них посипають гарячим вугільним попелом і шлаком, взятим з топки котла або печі. Жуки сповзають в ці ямки і гинуть. Точно так само згубно діє на шкідника торф'яна або деревна зола.

3. Навесні до появи сходів картоплі в півлітрові банки кладуть по 3-4 шматочки  бульб. Потім банки на 10-11 годин розміщують на ділянці у попередньо викопані в землі заглиблення.Жуків які  потрапили в банки знищують.

4. Щоб попередити появу личинок шкідника, відразу ж, як тільки з'являться сходи, обстежте кожну рослину. Робіть це в сонячний день при температурі не нижче 14 ° С, коли жуки активні і їх легко помітити на поверхні картопляних кущів. Жуків і личинок збирайте (з інтервалом 3-5 днів) в банки з гасом, соляркою або міцним розчином солі, а потім знищуйте. У ці банки складайте і листочки, на нижніх сторонах яких відклали яйця шкідники.

При високій зараженості можна значно полегшити збір колорадського жука з кущів картоплі. Це робиться так: підставивши тазик (або іншу широку ємність), нахиліть трохи кущ над тазиком і злегка вдарте по ньому віником. Жуки і личинки посиплються в тазик. Щоб шкідники не могли вилізти на нього, на дно слід насипати невеликий шар попелу.

5. За кілька днів до появи сходів картоплі розкласти купками на городі 1-2 відра картопляних очищень. Коли на них збереться велика кількість жуків, цю приманку обливають гасом і спалюють.

6. Рекомендують замочити навесні часточки бульб на 1 добу в розчині сечовини. Розкласти на ділянці в похмуру погоду або на ніч. Жук гине, накинувшись на отруєні приманки. Зазначений метод повторюють восени після збирання врожаю.



7. Деревна зола застосовується для удобрення та позакореневих підживлень. Це - старий випробуваний засіб проти шкідників багатьох городніх культур. При посадці бульб у лунку покласти жменю золи (краще березової), перемішавши із землею.

8. Застосовують і настій полину з золою: до 150-200 г подрібненого свіжого полину додають склянку деревної золи, все заливають гарячою водою, настоюють 2-3 години, розмішують, проціджують і отриманою рідиною обприскують кущі картоплі.

9. Картопляні кущі можна обпилювати просіяною золою (краще березовою). Близько 10 кг золи на 1 сотку посадок. (1 кг на 10 кв.м). Через день-два гинуть не тільки личинки колорадського жука, а й більшість дорослих особин. Разом з органікою підсипати в борозни деревну золу. Грунт, присмачений таким чином, згубний для жука.

Під час цвітіння картоплі обпилити його золою (можна через решето). Краще цю операцію проводити після дощу або по росі.Обробку (обприскування або запилення проводити за літо 3-4 рази через 15 днів. Останній раз - в кінці липня, обробку закінчити обпиленням. Посадки картоплі повинні повністю позбутися від колорадського жука.

10. Після підгортання навколо кожного куща розсипати по 1 ст.ложці золи. Коли стебла піднімуться приблизно на 15-18 см, посадку обприскують зольно-мильним настоєм.

1 кг золи кип'ятять в 10 л води протягом 15 хвилин. Розчин настоюють 2 діб, проціджують і додають 40 г господарського мила, попередньо натерши його на крупній тертці. Добре перемішати зольно-мильний розчин, розбавити 10 л води і побризкати посадки.

11. Після того, як кущі картоплі сформувалися, слід приготувати «бризкало». У відрі води розчинити шматок господарського мила, додати 2-х літровий об'єм деревної золи і добре перемішати. Літр цього розчину влити у відро з водою. Не чекаючи появи личинок, віником окропіть кущі картоплі.Шкідники повинні зникнути зовсім.

12. Дає хороші результати обприскування картоплі настоєм з свіжого листя волоського горіха.

13. Використовують для боротьби з колорадським жуком листя, плоди і шкаралупи волоського горіха. З осені заготовляють опале листя і зберігають їх в сухому провітрюваному місці. За 3-4 тижні до масової появи жука листя замочують у відрі (2 кг на 10 л води). Перед використанням настій двічі проціджують.

14. З осені замочують зібрані опале листя волоського горіха в дерев'яній бочці і настоюють до літа. Перед обприскуванням проціджують.

15. 1-2 кг зелених плодів і свіжого листя або 0,3 кг шкаралупи і сушеного листя волоського горіха заливають 10 л окропу і настоюють 5-7 доби. Відціджений настоєм обприскують посадки.

16. Можливі проти жука і попереджувальні заходи. Так, між кущами картоплі корисно посадити по зубки часнику ярого, запах якого відлякує шкідника.

17. Не терпить колорадський жук нагідок (цю рослина ще називають календулою). Там, де грядки картоплі «обведена» рядком календули, ще й додатково по діагоналях «прострочені» цією квіткою, там шкідника немає, хоча сусідні посадки і вражені колорадським жуком.

Захист рослин від колорадського жука18. Відлякують колорадського жука і боби, посаджені рядком з картоплею. Крім того, від такого сусідства картопля даєбільший врожай, та й боби в господарстві не зайві.

19. У міжряддях картоплі (а можна і в рядках кущів) посадіть квасоля. Ростуть ці дві культури, не заважаючи одна одній. А ось жуки квасолі не терплять і залишають ділянку.

20. Не терплять колорадські жуки і запаху квітучих конопель. Для відлякування комах беруть 150-200 г квітучих конопель, заливають 2-2,5 л води і кип'ятять 5-10 хвилин. Розчин остуджують, потім розчиняють в ньому 10-15 г господарського мила і обприскують рослини.

21. У відро насипати кульбаби і хвоща (у рівних частках по 200 г). Довести до кипіння, кип'ятити 15 хвилин, охолодити, процідити. Взяти 0,5 л відвару на відро води і цим розчином обприскувати посадки.

22. Коли бадилля досягне висоти 15 см проводять перше обприскування настоєм коренів оману. 100 г коріння заливають відром крутого окропу. Потім відро закривають кришкою.Остиглий настій проціджують і проводять обприскування. Така обробка настоєм коренів оману проводиться 3 рази.

23. Біля доріг часто можна побачити рослину з дрібними листочками і неприємним запахом. Називається вона блощичник (вінички). Настій цієї рослини також дуже ефективний у боротьбі з колорадським жуком. Необхідно нарвати блощичник, щільно скласти в відро. Додати 2-3 пачки махорки.Залити окропом і прокип'ятити. Дати настоятися 2-3 доби і відцідити. Бризкати віником або обприскувачем. Настій блощичник знищує не тільки дорослого шкідника, а й личинок.

24. Хороший результат дає обприскування картоплі міцним багатоденним настоєм полину. Стебла рослини засипають на одну третину відра і заливають гарячою водою. Настоюють 2-3 дні, проціджують і обприскують цим розчином посадки.

25. Скласти в відро свіжі або сухі стебла чистотілу (стільки, скільки вміщується) і залити водою. Довести до кипіння і кип'ятити 10-15 хвилин. Потім охолодити, відцідити і влити 0,5 л цього відвару на 10 л води - обприскувати картоплю.

26. На відро води візьміть 0,5 пляшки оцту н 100 г соди.Розведіть і відразу ж обприскуйте картоплю. Діє на дорослих жуків і личинок. Найбільш ефективне перше обприскування до відкладення шкідником яєць.

27. Насипати цементу в невеликий мішечок з марлі і прив'язати до кінця палиці. Розпилюють над кущами картоплі при появі личинок жука.

28. При появі молодих личинок можна використовувати також вугільно-бітумний пил (залишок дрібного бітуму) 1 кг такої пилу змішують з 3 кг торфомуки (перемелена торфокрошка) і опилюють вологі рослини.

29. Під час збору урожаю цибулі збирайте всі відходи.Слідкуйте, щоб вони були сухі, без домішки бур'янів, а взимку збирайте лушпиння з цибулі. Їх необхідно зберігати в сухому прохолодному місці.
Коли з'являться жуки, візьміть відро, насипаючи ці відходи і лушпиння, примніть їх у відрі до трохи більше половини його об'єму і залийте водою. Щоб лусочки не спливли, покладіть на них вантаж. Наполягати не менше доби, потім рідину зцідити в ємність і розвести одним відром води. До гущі що залишилася досипати свіжу порцію цибулевих очищень, знову залити водою.Через 10 годин настій готовий.
Намагайтеся обробити картоплю, поки жук не встиг «освоїти» кущі. Якщо ж момент упущений і жук відкладає на листках картоплі яйця або настав період інкубації личинок, обприскування безрезультатне. Настій можна робити більш міцний - він не шкодить ні рослинам, ні людям.

Пристрої для збору колорадського жука

30. У відрі води розмішати 100 г меленого червоного перцю й шматок господарського мила. Дія розчину подібна попередньому.

Продовження далі>>>

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

Добавить свое объявление
Загрузка...

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved