Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Захист рослин.

Для боротьби з шкідниками і хворобами овочевих культур використовують деякі дикорослі і культурні рослини, які мають інсектицидні властивості. Як правило, з них роблять настої і відвари, якими обробляють рослини, або висаджують поряд з грядками.Наприклад  якщо між грядками капусти, томатів, картоплі та інших овочів зростає цибуля, часник, календула, настурція, цикорій, то багато шкідників взагалі не з'являються. Настої і відвари з цих рослин або зовсім нешкідливі для людей, тварин і корисних комах, або менш небезпечні в порівнянні з деякими хімічними препаратами.Вони ж  згубно діють на шкідників та збудників хвороб. 

Народні засоби захисту рослин від шкідників

   

Здавна любителі  квітів і городніх культур застосовували народні засоби захисту рослин . Вони дешеві, прості в приготуванні і менш шкідливі для людини і тварин. Ось ряд рекомендацій щодо їх приготування і застосування.

Проти попелиць використовують настій тютюну (і його відходів), а також квіток і листя ромашки. 1 кг висушених (або 3 кг зелених) подрібнених квіток і листя ромашки заливають 10 л гарячої (60 - 70 °) води, настоюють 12-14 годин, а потім проціджують. Для обприскування на 10 л води беруть 2 л настою і додають в нього 20-30 г мила.
1 кг тютюнової крихти заливають 10 л гарячої води (60 - 70 °) і витримують добу, потім відціджують і розводять в 2-2,5 рази водою.

Для захисту рослин від попелиці застосовують також відвар деревної золи: 300 г золи просівають, заливають окропом і кип'ятять 20 хв., Потім дають відстоятися, проціджують, доливають 10 л води і проводять обприскування.
Для захисту від попелиць, медяниць і плодових кліщів також відвар гірчака рожевого. Стебла гірчака треба заготовляти в період цвітіння рослин. На 10 л води беруть 1 кг подрібнених сухих стебел, кип'ятять 30 хвилин. Відвару дають відстоятися, потім проціджують і додають 20-30 г мила для кращого прилипання. 

Хороші результати в боротьбі проти попелиць, медяниць і плодових кліщів дає також настій з лушпиння цибулі й часнику.150-200 г цибулевої і часниковою лушпиння заливають 10 л води і настоюють 4 - 5 днів, потім проціджують і обприскують.
Дуже ефективним визнаний розчин часнику. На 10 л води беруть 200-300 г часнику, пропущеного через м'ясорубку, і обприскують.


Хороший ефект проти гусениць листогризів дає розчин з полину. Полин збирають у період цвітіння, злегка просушують. 1 кг подрібненої маси кип'ятять у невеликій кількості води (500 - 400 г) десять - п'ятнадцять хвилин, охолоджують, проціджують, доливають воду до 10 л і використовують.

Рослини для приготування відварів можна приготувати завчасно, краще це робити в період цвітіння. Трави зв'язують у невеликі снопики і підвішують їх на горищі в добре провітрюваному місці, щоб вони не запрівали. Можна стебла і листя подрібнити і висушити в тіні, а потім скласти в паперові мішки і зберігати їх до наступного року.
Обприскувати рослини відварами і настоями ми рекомендуємо два - три, а за необхідності і чотири рази з інтервалом 10-15 днів
Всі ці склади та відвари для захисту рослин  краще використовувати в день приготування, інакше вони втратять токсичність. Доцільніше застосовувати їх у вечірні години - на сонці вони швидко руйнуються.Рекомендовані речовини нешкідливі для корисних комах, людей і тварин. Однак при роботі потрібно намагатися, щоб не потрапляли в очі і рот.

Добавить свое объявление
Загрузка...  

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

 

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved