Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Вирощування огірків на підвіконні

Взимку салат зі свіжих огірків багатьма розцінюється як делікатес. Але тільки тими, хто не знає, як вирощувати огірки на підвіконні. При наявності терпіння і вікон, що виходять на південь, південний схід або південний захід, в цьому немає нічого складного.
Огірок не тільки світлолюбна, але і теплолюбна культура, тому температура близько вікна не повинна бути нижче 20 ° С, до того ж, його слід оберігати від протягів.
Ще однією з головних запорук успіху вирощування огірків на підвіконні є підходящий сорт огірка, який задовільно плодоносить в кімнатних умовах. Це можуть бути бджолозапильний сорту - Родничок, Дружний 85, кімнатний Ритова, ТСА-211 (Машук), або партенокарпічні (самозапильні) - Романс, Легенда, Московський тепличний, Грібовчанка. Бджолозапильні огірочки, звичайно, більш привабливі на вигляд, ніж партенокарпічні гібриди, але вони і більш примхливі, до того ж для них доведеться проводити запилення вручну.

Як же виростити гірки на підвіконні

 
Для одержання гарного врожаю, в осінньо-зимовий період огіркам на підвіконні слід забезпечити оптимальну тривалість світлового дня, не менше 12 год. Для цього ви можете придбати готовий «світильник» з 2-3 люмінесцентними лампами або самостійно змонтувати 2 лампи ЛД-20 на закріпленій горизонтальній перекладині і підвісити їх на висоті 10-20 см від рослин. Лампи бажано закріпити так, щоб їх можна було переміщати вгору-вниз, і по мірі росту рослин піднімати до необхідного рівня. Для того щоб ощадливо використовувати світлопотік, зверху накрийте лампи якимсь світло відбиваючим  матеріалом, наприклад фольгою.

Отже, ви запаслися усім необхідним, тепер можна зайнятися посівом насіння. Але перед посівом бажано його проростити, щоб швидше з'явилися сходи. Досить звернути насіння під фланелеву тканину або покласти між декількома шарами туалетного (фільтрувального) паперу і регулярно обприскувати, щоб папір або тканину не висихала. При температурі 25-30 ° С, приблизно через дві доби утворюються корінці в 2-3 мм.
Посадивши пророщене насіння в пластикові стаканчики (по одному в кожен стаканчик), поглибивши на 1-2 см, ви можете виростити розсаду для подальшої висадки рослин в більш об'ємний посуд. Для вирощування огірка на підвіконні вам знадобляться горщики або ящики з дренажними отворами. На дно укладаєте дрібний гравій або цегляну крихту шаром 2 см, а потім грунтову суміш. Кожній рослині потрібно близько 5 кг грунту. Для цих цілей можете купити готовий рослинний грунт або приготувати його самостійно. Змішайте в рівних пропорціях наступні компоненти: верхній родючий шар землі, перегній і торф. Бажано на кожні 5 кг суміші додати 1 ст.л. гранульованого суперфосфату, 1 ст.л меленої крейди і 1 склянка деревної золи.
А можна, не вирощуючи розсаду, одразу посадити насіння в горщики (ящики) і поставити їх в тепле місце, накривши плівкою. Як з'являться сходи, плівку зніміть і переставте горщики на підвіконня. Горщики краще встановити в піддоні, на дно якого насипають гравій або кладуть дві планки, щоб вода легко надходила до коріння. У землю застроміть дерев'яні кілочки висотою 70 см, до яких згодом ви будете прив'язувати стебла рослин.
Огірки на підвіконні поливайте часто (кожен день), але потроху, щоб грунт був злегка вологою і не пересихав. А також 3-4 рази на тиждень зранку обприскуйте рослини з пульверизатора. При появі коренів на поверхні грунту, додайте в горщик трохи землі.

Коли з'являться сходи, огірочки можна починати підживлювати раз на тиждень мінеральним добривом. Для внесення його в грунт необхідно приготувати розчин: на 3 л води - 2 ч.л. мінерального добрива. Доза підгодівлі - 1-2 склянки розчину на кожну рослину, а в період плодоношення - 3-4 склянки.
При появі квіток у бджолозапильний сортів необхідно вручну провести запилення, інакше зав'язі відпадуть. Вранці, поки пилок ще липкий, зірвіть чоловічу квітку (пустоцвіт) і поводіть нею легенько по маточці жіночої квітки (у жіночого оцвітина має форму маленького огірочка). Через 10-14 днів після запилення можна буде зривати зрілі огірочки.
Коли зав'яжуться перші  зеленці, верхівку стебла відщипніть, приблизно над 4-5 листом. Бічні батоги теж прищипують. Зрілі огірки зривайте вчасно, щоб рослина не вичерпалася. З одного вирощеного огірка на підвіконні при належному догляді можна зняти непоганий врожай - до 10-15 огірків середнього  розміру.

   

Подібні статті:

Вирощування цибулі на підвіконні

Вирощування огірків на підвіконні

Вирощування помідорів на підвіконні

Вирощування буряка, петрушки перцю та кропу на підвіконні

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved