Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Вирощування помідорів на підвіконні

Як вирощувати помідори на підвіконні


Не кожен може похвалитися наявністю присадибної чи дачної ділянки для вирощування на ньому різних овочів, фруктів, зелені і т.д. Але є непогана альтернатива справжньому городу - це наші підвіконня. Багато овочевих культур можна вирощувати в кімнатних умовах, і найчастіше вирощують на підвіконні помідори й огірки. Про те, як вирощувати помідори на підвіконні, ви і дізнаєтеся з цієї статті.
Найкраще вирощувати помідори на південній стороні, тому ця культура дуже світлолюбна, вона не боїться прямих сонячних променів. Не буде зайвим і додаткове освітлення люмінесцентними лампами або агро-лампами, особливо в осінньо-зимовий період.

Для вирощування помідорів на підвіконні, в силу його малогабаритність, підійдуть низькорослі або карликові сорти, наприклад, «Дубок» або «Маленька флорида». Плоди у них невеликі, але смак від цього нітрохи не гірший. Великоплідні сорти, такі як «Бичаче серце», «Де Барао» (дуже врожайні), «Білий налив», «Карлсон», можна вирощувати на балконі, де є можливість забезпечити рослинам більший об'єм грунту. 
Для посіву насіння візьміть звичайні пластикові стаканчики, бажано прозорі, щоб контролювати полив. Наповніть їх грунтом (отвори в стаканчиках робити не потрібно) і полийте окропом для дезінфекції. Коли грунт охолоне, посадіть насіння, поглибивши їх на 2 см.
Сухе насіння садять по 2-3 штуки в один стаканчик, після сходів слабкі паростки можна буде видалити. А якщо насіння пророщені, то в кожен стаканчик по одному.
Пророщують насіння наступним чином: замочують їх у розчині марганцівки (слаборозовим) на 15 хвилин. Добре насіння набухне і сяде на дно, а невсхоже залишаться на поверхні. Розчин виливають, насіння поміщають у вологу ганчірочку і чекають коли з'являться невеликі паростки.
Стаканчики з насінням накрийте поліетиленом і помістіть в тепле місце (25-30 ° С). Приблизно через 3-4 дні з'являться сходи, і стаканчики можна буде перенести на підвіконня з встановленим додатковим  освітленням.
Полив починайте тільки після того, як підсохне верхній шар грунту, щоб знизити ймовірність грибкових захворювань. Поливати краще грушею, встромляючи її між грунтом і стінкою стаканчика. Таким чином, ви не розмиєте грунт і не перезволожені верхній шар. Через, приблизно, місяць розсада зміцніє, і тоді можете сміливо пересаджувати її у великі ємності.
Грунт для вирощування помідорів на підвіконні повинна включати в себе торф, пісок, перегній і дернову землю (все в рівних частинах). Низькорослі сорти можна висаджувати в горщики об'ємом 3-5 л, а високорослим необхідна тара об'ємом 8-12 л. На дно горщика покладіть шар керамзиту, потім шар піску в 2 см, посередині встановіть рослину і обсипте її землею до сім'ядольних листочків.
Важливим моментом у вирощуванні помідорів є пасинкування - видалення пагонів, що розвиваються в пазухах листків. Їх потрібно обов'язково обламувати руками, а не обрізати. Видаляючи пагони, ви підвищуєте врожайність, тому на розвиток пасинків витрачаються поживні речовини рослини, які могли б піти на формування і розвиток плодів.

Для вирощування помідорів на підвіконні оптимальною вважається денна температура в 28 ° С і нічна 15 ° С. На відміну від огірків, томатам не страшні протяги. Полив здійснюйте кілька разів на тиждень теплою (20-25 ° С) водою, не розмиваючи грунт під кущем. Раз на 10 днів підгодовуйте рослини мінеральними або органічними (гній, зола) добривами. Можна також обприскувати листя живильним розчином. Але не перестарайтеся з добривами, а то у вас сильно розростеться зелень на шкоду плодам. У міру зростання рослини необхідно підв'язувати стебла до дерев'яного кілочка.
Штучне запилення томатам не потрібно, але щоб перестрахуватися, можна пару раз на тиждень постукувати по стеблу для струсу квіткових кистей. Коли сформується основна частина плодів, видаліть верхівку рослини і квітучі кисті. Цим самим ви забезпечите томатам повноцінний розвиток. Помідор здатний приносити плоди впродовж 5 років, але все-таки, краще всього він плодоносить перші 2 роки.
Крім того, що при вирощуванні помідорів у вашій квартирі буде відчуватися запах літа, наявність такого мініатюрного городу на підвіконні в кризовий час може стати відмінною підпорою сімейному бюджету.

Подібні статті:

Вирощування цибулі на підвіконні

Вирощування огірків на підвіконні

Вирощування помідорів на підвіконні

Вирощування буряка, петрушки перцю та кропу на підвіконні

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved