Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Вирощування квасолі

Вирощування квасоліУ овочевої квасолі в їжу вживають незрілі боби-лопатки. Лопатки квасолі містять білки (до 6%), цукор (до 5%) і вітаміни, що ставить цю культуру в число дуже корисних дієтичних продуктів.
На жаль, овочеву квасолю наші городники ще мало знають, з підозрою ставляться до зелених бобів і навіть у цукрових сортів очікують дозрівання зерен. Але їстівні боби - стручки (у старій літературі з овочівництва овочеву квасолю називають на французький манер - флажоль, щоб відрізнити від зернової квасолі). Це дуже смачний, корисний дієтичний продукт. З нього готують супи, її маринують, вареними додають в різні салати. На наших городах вирощують в основному лущильні (зернові) сорти квасолі.

Вирощування квасолі

Вирощування квасолі не доставить клопоту навіть починаючому городникові, тому що безперечне достоїнство цієї культури - дивовижна невибагливість.
Квасоля в народній медицині
У насінні квасолі більше білка, ніж в яловичині або свинині. За калорійністю вона перевищує їх майже в три рази, за якістю білка прирівнюється до дієтичних курячих яєць. У квасолі міститься безліч амінокислот, в тому числі лізин. При захворюваннях печінки і жовчного міхура квасоля використовують як дієтичний продукт як для дітей, так і для людей похилого віку. Вона містить особливі речовини, які підвищують стійкість людського організму до деяких інфекційних захворювань, корисна для хворих на діабет.

   


Квасоля овочева - трав'яниста рослина кущової форми, висотою 20-40 см. Це теплолюбна культура, насіння проростає при температурі 12-15 ° С, сходи і дорослі рослини чутливі до заморозків і гинуть при температурі нижче 0 ° С. На коренях квасолі мешкають бульбочкові бактерії, що фіксують азот з повітря і збагачують ним грунт.
За будовою куща і стебла квасоля підрозділяється на кущову, напівкущову, кучеряву . За будовою бобу (у побуті часто називають стручок) квасоля буває лущильна, цукрова та напівцукрова.

У цукровій (спаржевій) квасолі в їжу використовують зелені лопатки з недорозвиненим насінням. Цукрова квасоля як раз і є овочевою рослиною. Лущильні (зернові) сорти вирощують для отримання сухого зерна.

Агротехніка. На городній ділянці овочеву квасолю слід поміщати на 2-3-й рік після внесення органічних добрив. Кращі попередники - огірки, капуста, помідори, картопля.
Під квасолю відводять ділянки з нейтральною або слабокислою реакцією грунтового середовища (рН 6-7) . При необхідності грунт перед сівбою слід провапнованих. Вирощування квасолі на захищених від дії холодних вітрів місцях сприятливо впливає на підвищення врожайності цієї культури. Тому її рекомендується розміщувати в міжряддях не плодоносить в саду. На одному і тому ж місці квасолю висівають не раніше ніж через 3-4 роки.
На городніх ділянках, де грунти звичайно добре заправлені органічними добривами, достатньо внести лише мінеральні, в першу чергу фосфорно-калійні. Грунти з малим вмістом гумусу слід удобрити восени під лопату компостом з розрахунку 4 кг (0,5 відра) на 1 м2.

Навесні під квасолю вносять мінеральні добрива: 30 г суперфосфату, хлористого калію 20 г на 1 м2. Перед посівом насіння квасолі витримують в 1%-ному розчині марганцево-кислого калію (10 г на 1 л води) протягом 20 хв, а потім промивають в чистій воді і висушують.
Квасолю сіють у два строки. Перший, ранній, коли грунт на глибині 10 см прогріється до 12-14 ° С (в умовах Нечорноземної зони кінець травня - початок червня). Другий термін - через 7-10 днів після першого.
Способи посіву - рядовий на 50 см ряд від ряду і стрічковий дворядний з відстанями між стрічками 60 см, між рядами 25 см. У лавах насіння сіють на відстані 6-8 см один від одного, закладаючи їх у грунт - на піщаних і супіщаних на глибину 4 - 5 см, на глинистих і суглинних - 2 - 3 см. На легких, добре прогрітих грунтах квасолю сіють на рівній поверхні, а на холодних грунтах з близьким рівнем грунтових вод - на грядках.

Догляд за посівами квасолі полягає в систематичному розпушуванні грунту в міжряддях, прополки бур'янів у рядках, в підгодівлі, поливах, у боротьбі зі шкідниками та хворобами.
Рихлити грунт починають з появою сходів і позначенні рядків. Потім рихлять в міру потреби, одночасно виполюючи бур'яни. При появі першого справжнього листка сходи в загущених місцях проріджують, залишаючи рослини в ряду на відстані 10 - 12 см один від одного.

Збирають квасолю на лопатку через 8 - 10 днів після утворення зав'язей, при довжині бобу від 5 до 14 см, шириною і товщиною 0,6 - 1,1 см. У цей час у цукрових сортів стулки бобів найбільш соковиті, з насінням не крупніше пшеничного зерна, з м'якоттю, весь простір між стулками, легко ламаються при згинанні між пальцями.
Збирання квасоліЗбирання квасолі проводять у кілька строків, з проміжками в 5 - 8 днів у міру появи споживацьки придатних бобів. Не слід допускати переростання бобів (огрублення стулок, появи опуклостей від сильно розвиненого в бобі насіння). Урожайність квасолі-лопатки в середньому становить 1 кг з 1 м2.

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved