Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Огірки

огіркиОгірок, мабуть, найпопулярніша культура серед городників. Сортів огірка безліч, і кожен рік з'являються все нові й нові. Щоб зорієнтуватися в цьому достатку і вибрати найбільш відповідний для себе сорт, потрібно перш за все визначитися, де, коли і в який час огірки будуть вирощуватися.
Всі основні гібриди огірка, вирощувані в літній період, відносяться до весняно-літньої групи.Вони найбільш скоростиглі і стійкі до хвороб. Серед них є як партенокарпічні (утворюють плоди без запилення), так і бджолозапильні.
У  теплицях з січня до липня або до кінця жовтня вирощують тіньовитривалі зимові гібриди (« Марафон», « Естафета", « Манул »,« ТСХА 442 »,« Ладога »,« Північне сяйво ", « Олімпіада" і ін.) Всі зимові гібриди - пізньостиглі, сильнорослі з великими листками - сприйнятливі до багатьох хвороб. До світлолюбивих  відносять всі гібриди з пучковим розташуванням зав'язей у вузлах. В умовах півтіні краще висаджувати тіньовитривалі гібриди («Орися »,« Підмосковні вечори ", «Класик», «Мастак", «Секрет»
Тіньовитривалістю володіють також деякі пучкові корнішони (« Мар'їна роща» , « Хіт сезону», «Зелена хвиля»).

По термінах дозрівання огірки ділять на три групи. Скоростиглі: період від сходів до початку плодоношення менше 45 днів. Середньостиглі - від 45 до 50 днів, пізньостиглі - більше 50 днів. Рослини починають плодоносити у строки, зазначені на пакетику з насінням в тому випадку, якщо вони перебувають  в сприятливих умовах.
Якщо стоїть завдання отримати високий урожай за короткий період, варто звернути увагу на скоростиглі гібриди-спрінтери ('Регіна-плюс', « Амур »,« Букет »,« Алфавіт »), що віддають більшу частину врожаю за перший місяць плодоношення. Для того щоб зібрати велику кількість зеленців в кінці літа - початку осені, висаджують холодостійкі огірки з тривалим періодом плодоношення (  «Анюта »,« Фермер »,« Лорд « Мар'їна роща »).

   

 

сорти огірків для засолюванняСорти огірків для салату і засолення

Засолювальні якості залежать не від забарвлення опушення огірків, як вважають деякі городники (чорношипі  огірки - засолювальні), а від щільності шкірки і змісту пектинових речовин і цукрів  в плодах. Для засолу відмінно підходять багато сучасних сортів огірка та гібриди (« Фермер», «Лорд», «Зелена хвиля» , « Жолудь» , « Мураха», « Коник», « Матрьошка», « Козирна карта», «Алфавіт», « Букет" та ін.)

Салатні огірки мають гладкі або горбкуваті плоди середнього розміру. У зеленців відсутня гіркота, вони мають хрустку солодкувату м'якоть і вживаються у свіжому вигляді («Базар», «Бухара», «Тамерлан», «Кочубей», «Марта», «Макар" та ін.)

Великою популярністю сьогодні користуються огірки з пучковим розташуванням зав'язей у вузлах. Їх основні достоїнства: велика кількість зав'язей і зеленців, наявність плодів-корнішонів, відмінні засолювальні якості, висока врожайність. У вузлах пучкових гібридів формується одночасно від трьох до восьми і більше зав'язей, а на одній рослині за сезон може зрости до п'ятисот зеленців. Пучкові гібриди можуть бути партенокарпічними (« Мар'їна роща », «Матрьошка »,« Коник», «Компас», «Зелена хвиля »,« Козирна карта »,«Буян »,«Хіт сезону », «Балалайка "та ін) І бджолозапильні (« Вірні друзі", «Теремок», «Капітан», «Жолудь», «Компас», «Азбука» та ін.)
Чим сильніше галузиться огірок, тим довший  період віддачі врожаю. Огірки з сильним розгалуженням: « Мар'їна роща», « Матрьошка", «Буян »,« Буревісник « Хіт сезону », «Зелена хвиля та  ін

У гібридів з помірним розгалуженням бічних пагонів може бути багато, але коротких (« Мураха », «Коник ", «Козирна карта», «Мазай" та ін.) Такі гібриди можна вирощувати як в теплиці, так і у відкритому грунті.

У групу зі слабким розгалуженням входять скоростиглі гібриди-спринтери, що віддають більшу частину врожаю за 1-й місяць плодоношення: «Алфавіт», «Амур ', «Регіна-плюс», «Букет», «Балалайка" та ін Бічні пагони у них являють собою дуже короткі (до 10-15 см) «букетні гілочки» - зі зближеними міжвузлями, часто без листя, - самі припиняють своє зростання. Гібриди з дуже слабким розгалуженням ідеально підходять для тих випадків, коли потрібно отримати максимальний урожай в короткі терміни - наприклад, за літню відпустку.

Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved