Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування огірків в теплицях.

Вирощування огірків в теплицях. Вирощування огірків в теплицях


Оптимальні терміни вирощування огірків в теплиці - з 15-20 травня (це стосується не обігрітих теплиць). Для кращого освітлення грядли в теплиці орієнтують з півночі на південь. Якщо гібрид сильнорослий, підійде однорядкова посадка з міжряддями 1 м і відстанню в ряду 25-40 см, для слаборослих - дворядкова (80 см між стрічками, 50 см -. Між рядками, 30 см - між рослинами в ряду). Рослини розташовують у шаховому порядку. За день до висадки розсаду рясно поливають. Висаджують у лунки, добре пролиті водою (1 л води на лунку). У теплиці густота посадки
для бджолозапильних сортів і гібридів - 2,5-3 росл./м2, партенокарпічних - 2,5 росл./м2.

Якщо розсада переросла, її розміщують похило, засинаючи нижню частину стебла землею. Навколо кореневої шийки рослин бажано насипати невеликий  шар річкового піску для запобігання кореневих гнилей.

У високих теплицях на період похолодання встановлюють плівкові каркаси. З настанням теплої погоди один шар прибирають. Замість плівки можна використовувати нетканий матеріал. Перед заморозками можна зробити над рослинами каркас з рейок, покласти на нього зверху лапник, суху траву або будь-який інший тепло утримуючий  матеріал. Під таким «покривалом» можна тримати рослини до 3 днів.
Необхідно регулярно прополювати і рихлити грунт. Під дорослі огіркові рослини краще підсипати пухку землю, щоб не пошкодити кореневу систему, що знаходиться в поверхневому шарі.

   

Огірок потребує регулярного поливу. Поливати грядки потрібно рясно, до повного промокання грунту, теплою водою і краще ввечері. У спекотну сонячну погоду теплицю треба обов'язково провітрювати.

Самий сприятливий режим температури і вологості для огірка створюється в засклених теплицях. Вони краще зберігають тепло, крім того, в них не буває конденсату. У плівкових теплицях вранці утворюється сильний конденсат, який провокує розвиток багатьох грибних захворювань (несправжня борошниста роса, аскохітоз). Тому поливають рослини в теплиці в першій половині дня. Кількість і обсяг поливів в кінці літа слід скоротити, оскільки перезволожені холодні грунти сприяють ураження рослин кореневими гнилями.


Формування рослини огірка в теплиці

Щоб раціонально використовувати обсяг теплиці та створити сприятливий режим освітленості і вологості, рослини огірка  потрібно обов'язково формувати.

У нижніх 3-4 вузлах головного стебла видаляють всі квітки і бічні пагони, щоб рослини швидше утворили потужний листовий апарат (запорука гарного врожаю). У наступних 6-7 вузлах бічні пагони прищипують на 1-2 листи, у вузлах верхнього ярусу - на 2-3 листки. Верхівку рослини обережно обкручують навколо шпалери-дроту, натягнутого під дахом теплиці. Якщо теплиця низька і шпалерний дріт розташована під самою плівкою або склом даху теплиці, головне стебло прищипують коротко - над 3-5-м листком вище шпалерного  дроту, уникаючи таким чином надмірного загущення. У великій скляній теплиці верхівку основного  батога  можна обкрутити навколо шпалери, опустити вниз і прищипнуть на висоті 1-1,2 м від поверхні грядки. На звисали вниз батогах  головного стебла всі бічні пагони видаляють

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Підживлення огірків в теплиці.

Огірки погано переносять високу концентрацію добрив, тому підживлювати  їх краще часто (раз на тиждень), але невеликими дозами, З початком цвітіння проводять кореневі підживлення. У 10 л води розчиняють 30-40 г комплексних добрив. Якщо немає комплексних готових добрив, змішують прості: по 15 г аміачної селітри, сульфату калію та подвійного суперфосфату. Вносять з розрахунку 3 л на 1 м2. Через два-три тижні масового плодоношення дози добрив збільшують удвічі. З органічних підживлень  можна застосовувати водні настої коров'яку (1:10) або пташиного посліду (1:25) з розрахунку 3 л настою на 1 м2. Можна поєднувати органічні і мінеральні добрива. 1 л коров'яку і 10 г аміачної селітри або сечовини розмішують в 10 л води, витрата 3 л на 1 м2. Під час масового плодоношення в 10л води разводять 50 г комплексного добрива або 10 г аміачної селітри, 20 г сірчанокислого калію, 20 г подвійного суперфосфату, додають 1 л коров'яку, витрата 2-3 л суміші на 1 м2. Перед підживленням  грунт проливають водою. Норми внесення добрив можна регулювати, зменшувати або збільшувати дозу, орієнтуючись на зовнішній вигляд рослин. Якщо вони розвиваються погано (причини: поразка хворобами, холодна погода, висока кислотність грунту), для швидкого відновлення росту проводять некореневі підживлення (обприскування по листю).

Для позакореневих підживлень огірків  використовують повністю розчинні у воді мінеральні добрива - комплексні з мікроелементами, а також аміачну і калійну селітри, сечовину. Суперфосфат погано розчиняється у воді. З нього роблять водну витяжку. Розчин готують за 1-2 діб до підгодівлі, часто перемішуючи і потім фільтруючи через кілька шарів марлі. На 10 л води беруть 15-25 г добрива. Некореневі підживлення  проводять у похмуру погоду, в сонячну обприскувати рослини треба рано вранці або ввечері після заходу сонця, щоб не викликати опіків листя.

Різноманітність сортів огірка для теплиці

Для теплиці найкраще підходять партенокарпічні  гібриди, оскільки формування  врожаю у них не залежить від комах-запилювачів. Це  тіньовитривалі з відмінними смаковими якостями сорти «Квітневий», «Макар »,«Марта »,« Млин »,«Орися »,«Данила »,«Мастак ", «Секрет фірми »та ін

Можна посадити в теплиці і популярні пучкові корнішони («Богатирська сила»,«Анюта»,«Смарагдове місто ", «Мар'їна роща", «Буревісник »,« Хіт сезону», «Фокус ') .

Але партенокарпія (утворення  плодів без запилення) - ознака, що залежить від умов вирощування, будь-які стреси у рослин (перепади температури, посуха, зайва вологість) знижують її прояв. Для отримання високого врожаю потрібно забезпечити комфортну температуру грунту (оптимально 22-24 ° С), підтримувати її у вологому стані, не пересушувати, вчасно проводити підживлення, скорочуючи азотні перед початком плодоношення.

Бджолозапильні гібриди «Капітан »,«Травневий »,«Салтан »,«Компас »та інші, вирощені в тепличних умовах, придатні для засолення та консервування.

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved