Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Захист томатів на присадибних ділянках

Для захисту томатів від шкідників та хвороб використовують цілий ряд заходів.Обов'язково дотримуються сівозміни і правильно обирають попередників. На колишнє місце томат повертають не раніше ніж через 3-4 роки. Застосовують ті прийоми агротехніки обробітку, які прискорюють ріст, розвиток і дозрівання плодів (рання висадка загартованої розсади, пасинкування, підв'язка рослин, поліпшення умов провітрювання, орієнтація рослин плодами до сонця та ін.)

Не рекомендують залишати плоди на рослинах до повного дозрівання, а прибирають їх у бланжевій стиглості з наступним дозріванням. Обов'язково знищують рослинні рештки при осінній перекопці ділянки із закладенням їх на глибину 5-10 см.

При вирощуванні рослин в захищеному грунті систематично провітрюють плівкові споруди, не допускаючи різких перепадів температур вдень і вночі.

Крім того компанія «Сингента» пропонує оптимальну технологію захисту томатів від бур'янів, хвороб і шкідників, до якої входять найбільш ефективні й безпечні препарати, дозволені для застосування на при­садибних ділянках. Розгляньмо основні моменти технології застосу­вання засобів захисту рослин.
Як правило, той хто вирощує овочі на присадибних ділян­ках, не має можливості витримувати повноцінної сівозміни. Після беззмінного вирощування овочів і картоплі на одному місці в ґрунті накопичується величезна кількість збудників хвороб і шкідників, тому одержати гарний і якісний урожай то­матів без застосування засобів захисту рослин стає немож­ливо.
До висаджування розсади з метою запобігання проростанню однорічних злакових і деяких дводольних бур'янів ґрунт ділянки необхідно обприскати гербіцидом Дуал Голд 960 ЕС к.е.Дуал Голд 960 ЕС к.е Саму роз­саду в касетах або стаканчиках за день до висаджування у від­критий ґрунт із метою захисту від ґрунтових шкідників (дротяники, капустянка) і колорадського жука необхідно полити 0,2% розчином інсектициду Актара 25 У\Ю в.г. з розрахунку 30-50 мл на рослину: Якщо не зроблено обробки до ви­садження розсади, доцільно здій­снити її полив розчином Актари після пересадження. Актара є системним препаратом, який ак­тивно поглинається кореневою системою й рухається по рослині до наростаючих листків, забезпечуючи тривалий захист протя­гом 25-30 днів. Пізніше, коли роз­сада укоренилася, необхідно здійснити профілактичну обробку від фітофторозу, альтернаріозу і борошнистої роси фунгіцидом Квадріс 250 5С к.с.квадріс Якщо на ді­лянці є пирій, його знищують гер­біцидом Фюзілад Форте 150 ЕС к.е. Препарат безпечний для тома­тів, знищує тільки однорічні й бага­торічні злакові бур'яни. У період активного росту для захисту від фітофторозу томати обробляють фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ 68 ЖЗ в.г., Ридоміляким необхідно провести 2-3 обробки з інтервалом 8-12 днів залежно від погодних умов. Ридоміл Голд - системно-контактний препарат, що забезпечує подвійний захист, частина його поглина­ється рослинами, захищаючи наростаючі листки та стебла, а ча­стина залишається на поверхні, не даючи проникнути збудникам хвороби в рослину. Пізніше, коли припиняється активний ріст тома­тів і починається плодоносіння, необхідно провести одну-дві об­робки фунгіцидом Ревус Топ 500 ЗС к.с. для захисту від альтернаріозу і фітофторозу. Ревус Топ має потужну захисну й лі­кувальну дію проти цих хвороб. У період дозрівання томатів для за­хисту плодів від фітофторозу, альтернаріозу і сірої гнилі застосовують фунгіцид Квадріс. Цей препарат справляє комплексну дію проти багатьох хвороб і має дуже короткий період очікування, усього 5 днів. Застосування даного фунгіциду значно поліпшує леж­кість плодів. Для захисту від попелиці, совок та інших шкідників при першій їхній появі необхідно використовувати інсектицид Енжіо 247 5С к.с. За збігу обробок проти шкідників і хвороб здійснюють спільну обробку (фунгіцид+інсектицид).
Детальніше про застосування препаратів Сингенти можна довідатися у консультаційному центрі компанії, зателефону­вавши за номером 0 (800) 50 04 49 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

Подібні статті

 

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved